Гьозтепе и Мъри докосват елита с класика

Воденият от Станимир Стоилов тим на Гьозтепе направи поредна сериозна крачка към завръщане в елита на Турция. Тази вечер той записа класически успех с 3:0 над Ерзурумспор в домакинството си от 29-ия кръг и държи здраво второто място в Лига 1, оето дава право на директна промоция.

Срещата започна по перфектен начин за домакините, които поведоха още в 1-вата минута с гол на Ромуло.

В 59-ата минута Ерзурумспор остана с човек по-малко на терена, след като Джелал Ханалп получи директен червен картон.

Това още повече улесни задачата на Гьозтепе, който до края на мача подпечата успеха си с нови две попадения, дело на Ромуло в 71-вата и автогол на Мустафа Юмлу в 76-ата минута.

С този успех Гьозтепе има 59 точки в актива си и заема 2-рото място във временното класиране, като изостава на 8 зад лидера Еюпспор, който вече подпечата визата си за елита, и води с 9 пред третия Сакарияспор. Ерзурумспор остава на 10-ото място с 40 точки.