Здравко Димитров с асистенция за важен успех на Сакарияспор

Здравко Димитров игра 76 минути и се отличи с голов пас за победата на Сакарияспор над Чорум с 3:1. Успехът утвърди тима на българина на петото място в турската Първа лига.

Още в 5-ата минута Димитров центрира от корнер, а Бурак Сюлейман засече топката с глава и изненада вратаря на гостите Хасан Акънай. Този резултат се запази до почивката, въпреки че Чорум на няколко пъти можеше да изравни.

Появилият се на мястото на Здравко Димитров Корай Кълънч имаше важен принос за успеха на своя отбор. Още с първото си докосване нападателят асистира на Йонатан Дел Вайе и той отбеляза дебютното си попадение за Сакарияспор. Венецуелецът реши всичко в добавеното време, след като малко преди това Ерен Айдън бе намалил резултата.

Сакарияспор събра 40 точки и запази шансове да се бори за директна промоция в елита, а Чорум остана на седмата позиция с 35 точки. В следвашия кръг Здравко Димитров и компания ще гостуват на лидера Еюпспор.

Страхил Попов също записа 76 минути, а неговият Юмраниеспор загуби с 1:3 у дома от бившия тим на българина Еюпспор. Аталай Бабаджан си изкара червен картон преди почивката и остави Юмраниеспор в намален състав. Въпреки това, домакините поведоха в 52-ата минута с попадение на Емреджан Булут, но Еюпспор направи обрат с голове на Джанер Еркин (58'), Самуел Саис (69') и Ахмед Кутучу, като по този начин увеличи на 9 точки преднината си пред втория Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов

Юмраниеспор е на 13-а позиция с актив от 27 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!