Сакарияспор на Здравко Димитров изпревари два от конкурентите си

Сакарияспор победи с 2:0 гостуващия Алтай и излезе на трето място в турската Лига 1. Отборът на Здравко Димитров изпревари Чорум и Коджаелиспор, като заема позиция, гарантираща участие във финала на плейофите за влизане в елитната Суперлига. Директна промоция осигуряват само първите две места, на които са Еюпспор и воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе.

Здравко Димитров започна като титуляр и остана на терена до 70-ата минута. Неговият тим поведе с гол на Кабонго Касонго от дузпа в 35-ата минута, а в 58-ата точен беше Йонатан Дел Вайе. Четвърт час преди края заменилият Димитров Одисе Роши преодоля вратаря на гостите, но уцели гредата.

Победа записа и Юмраниеспор на Страхил Попов. Без българския защитник, който получи контузия и ще отсъства до края на сезона, тимът се наложи с 2:0 у дома над Аданаспор и се намира в средата на класирането с 33 точки. Попаденията отбелязха Томислав Глумац и Илхами Сирачхан в последните 5 минути.

Поражението остави Аданаспор в зоната на изпадащите с 27 точки, колкото имат още Санлиурфаспор и Тузласпор. Без никакви шансове да се спасят са Алтай и Гиресунспор.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!