Фенербахче мина пред Галатасарай след късен обрат, Назон с нов гол

Фенербахче и Галатасарай продължават гонитбата за титлата в Турция. Днес "фенерите" постигнаха драматична победа срещу гостуващия Касъмпаша с 2:1 и отново са с точка пред големия си съперник, но имат и мач повече. Отборът на Исмаил Картал спечели с 2:1, а победното попадение вкара Миши Батшуак в добавеното време.

Касъмпаша изненадващо поведе с точен изстрел на Джаксън Поросо в 58-ата минута, но отговорът на Фенербахче дойде много бързо и Мерт Хакан Яндаш изравни в 64-ата. В самия край на двубоя "фенерите" получиха дузпа, която Батшуай пропусна, но белгиецът беше на точното място, за да направи добавка и да донесе трите точки на "жълто-сините".

Въпреки поражението, Касъмпаша се представя силно от началото на сезона и заема 5-о място в подреждането с 39 точки. Отборът още има шанс за третата позиция, за която спорят още Трабзонспор и Бешикташ.

Доскорошната звезда на ЦСКА - София Дюкенс Назон се разписа във втори пореден мач и помогна на Кайзериспор да обърне от 0:2 до 3:2 Анкарагюджю, за който игра друг бивш нападател на "червените" - Али Соу. Назон беше точен в 53-ата минута, когато получи пас от Гьокхан Саздагъ и с премерен удар прати топката във вратата на гостите. В класирането Кайзериспор вече е на 9-о място с актив от 35 точки.

В други срещи от 27-ия кръг Газиантеп отстъпи с 0:2 у дома от Истанбул Башакшехир, а Коняспор надви с 2:0 на собствен терен Хатайспор и се изкачи на 18-а позиция в калсирането, изпреварвайки Пендикспор.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!