Галатасарай разгроми отбора на Али Соу

Галатасарай си върна лидерската позиция в турското първенство, след като победи с 3:0 Анкарагюджю и отново дръпна с две точки пред единствения си конкурент за титлата Фенербахче. Шестата поредна победа за тима на Окан Бурук бе изкована още до почивката с голове на Керем Демирбай, Давинсон Санчес и Мауро Икарди

За Анкарагюджю игра бившият нападател на ЦСКА - София Али Соу, но домакините по никакъв начин не успяха да се противопоставят на гранда от Истанбул. Демирбай изведе Галатасарай напред в 13-ата минута, още в следващата атака Давинсон Санчес удвои, а в 39-ата минута Икарди се разписа от дузпа.

Трабзонспор спечели с 2:0 гостуването си на новака Пендикспор и с 43 точки излезе на трета позиция преди мача на Бешикташ срещу Коняспор. Аланияспор и Адана Демирспор направиха драматично 3:3, а Газиантеп изпусна в последните секунди победата срещу Самсунспор - 1:1, и остава в зоната на изпадащите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!