Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Юношите на България шокираха Турция в 90-ата минута

Юношеският национален отбор на България до 17 г. започна с равенство 1:1 срещу Турция участието си на международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия.

Лъвчетата създадоха по-добрите положения през цялата среща, но не успяха да се възползват от тях по най-добрия начин и в крайна сметка двубоят завърши без победител.

Турската селекция първа съумя да открие резултата при единствената си по-опасна атака преди почивката. Точен в 20-ата минута бе Дарвин Сойлу с диагонален изстрел.

Селекцията на Тодор Симов не се отказа да преследва изравнителното попадение до последния съдийски сигнал. Така се стигна до 90-ата минута на мача, когато Данаил Ластарджиев засече с глава едно центриране, турският вратар Мехмет отрази удара му, но при добавката Симеон Цанев възстанови равенството и оформи крайния резултат.

Следващата среща на България U17 е в понеделник, 12 февруари, а съперник в нея е съставът на Гърция. В последния си двубой от надпреварата на 15 февруари лъвчетата ще се изправят срещу домакините от Хърватия.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 1:1

0:1 Сойлу 20
1:1 Цанев 90

БЪЛГАРИЯ (U 17): 1. Атанас Кехайов, 3. Данаил Ластарджиев, 15. Божидар Петров (79 – 19. Давид Димитров), 5. Михаил Полендаков (79 – 4. Мерт Селим), 6. Симеон Цанев, 16. Борис Тодоров (60 – 7. Стивън Стоянчов), 17. Виктор Иванов (60 – 22. Кристиaн Йорданов), 20. Калоян Божков (65 – 14. Александър Джамов), 10. Емил Найденов, 9. Филип Гигов (60 – 18. Тарек Жензарли), 11. Васил Каймаканов (65 – 8. Михаил Петров) Селекционер: Тодор Симов