Порто надви Брага, червен картон помогна на Бенфика

Порто запази шансове в битката за титлата в Португалия, след като се наложи с 2:0 над Брага в 17-ия кръг. "Драконите" изковаха победата с голове на Фабио Кардозо в 12-ата минута и Еванилсон от дузпа в 49-ата.

В предишния си мач Порто направи 1:1 с Боавища и днес нямаше право на нова грешна стъпка. Защитникът Кардозо беше точен с глава след центриране на Чико Консейсао, а в началото на второто полувреме домакините получиха дузпа, превърната в гол от Еванилсон. По този начин Порто събра 38 точки и е трети в класирането, а Брага е на четвъртата позиция с 33 точки.

Бевнфика спечели с 4:1 срещу гостуващия Рио Аве, но двубоят не беше лесен за състава на Роджер Шмит. Гуга даде преднина на Рио Аве, преди Анхел Ди Мария да изравни в 29-ата минута след бърза контра и плътен удар под напречната греда. Преломният момент беше червеният картон на Адерлан Сантош от гостите в 58-ата минута. Преди това тимът на Луиш Фрейре уцели две греди.

В 61-ата минута Антонио Силва се добра до топката в наказателното поле и с бомбен шут направи резултата 2:1 в полза на Бенфика. Третия гол вкара новото попълнение от Сантош Маркуш Леоанрдо, а в добавеното време се разписа и Жоао Марио

В друг мач тази вечер Боавища разгроми с 4:1 като гост Визела.

В класирането лидер е Спортинг (Лисабон) с 43 точки, пред Бенфика с 42 и Порто с 38.