Бенфика измести Спортинг от върха

Бенфика оглави класирането в португалското първенство поне за едно денонощие. "Орлите" от Лисабон разгромиха с 3:0 Фамаликао и изместиха от върха в таблицата градския си съперник Спортинг, който утре ще гостува на Портимонензе.

Попаденията за тима на Роджер Шмит отбелязха Артур Кабрал, Рафа Силва и Петър Муса. Това беше четвърта поредна победа за Бенфика във всички турнири, а Фамаликао е един от тимовете в най-слаба форма, но въпреки това остава в горната половна на класирането.

Кабрал откри резултата в 31-ата минута след пробив и пефектно центриране на Рафа Силва. През второто полувреме домакините дълго врме не успяваха да решат всичко в своя полза, преди Рафа Силва да се разпише в 85-ата минута. Опитният халф беше най-добрият на терена и имаше участие и в третото попадение. След негов пас резервата Муса изскочи зад задщитата на Фамаликао и не сгреши - 3:0.

С успеха днес Бенфика събра 36 точки, а Спортинг има 34. Третият Порто в момента играе срещу аутсайдера Шавеш и при победа ще се изравни със "зелено-белите". Топ 4 допълва Брага с 29 точки.