Спортинг стъпи еднолично на върха в Португалия

Спортинг излезе еднолично на върха в класирането на португалското първенство. "Зелено-белите" обърнаха с 3:1 Жил Висенте на "Жозе Алваладе" и събраха 31 точки - две повече от Бенфика, който вчера направи 0:0 срещу Морейрензе. на трето място с 28 точки е Порто.

В герой за Спортинг отново се превърна Виктор Гьокереш, който отбеляза две от попаденията. Преди това автогол на Педро Тиба заличи преднината на Жил Висенте.

Гостите, които нямаха победа в първенството от началото на октомври, изненадващо първи стигнаха до попадение. Негов автор стана ветеранът Рубен Фернандеш в 34-ата минута. Отговорът на Спортинг дойде в края на полувремето силен шут извън наказателното поле на Нуно Сантош се отклони от Педро Тиба и топката спря в мрежата на Жил Висенте - 1:1.

Напочивката наставникът на домакините Рубен Аморим извърши тройна смяна, като пусна в игра Жени Катамо, Джери Сейнт Жуст и Матеуш Рейш. В 52-ата минута Виктор Гьокереш се възползва от грешка в отбраната на Жил Висенте и изведе Спортинг напред. Само 4 минути по-късно шведският национал се възползва от перфектно подаване на Педро Гонсалвеш и заби деветия си гол през сезона.

Порто настигна Бенфика и Спортинг

Гьокереш можеше да направи и хеттрик, но негово попадение в 68-ата минута беше отменено заради засада.

В следващия кръг Спортинг ще гостува на Витория (Гимараеш), а Жил Висенте ще е домакин на Морейрензе.

Снимки: Imago