Порто настигна Бенфика и Спортинг

Порто разгроми с 3:0 като гост Фамаликао и поне временно се изравни с другите грандове - Бенфика и Спортинг (Лисабон), на върха в класирането на Лига Португал. Еванилсон откри резултата в полза на "драконите", а другите попадения за тима на Серджио Консейсао отбелязаха Мехди Тареми и Франсиско Консейсао.

Еванилсон беше точен в 8-ата минута с плътен шут от границата на наказателното поле. Домакините пропуснаха да изравнят в средата на полувремето, а секунди преди почивката Галено проби и подаде на Тареми, който отблизо удвои аванса на Порто. В 86-ата минута Зайду Юсуф от Фамаликао получи червен картон, а в 86-ата Консейсао се възползва от извеждащ пас на Марко Груич и сложи точка на спора.

Витория (Гимараеш) се върна към победите в първенството. Успеха с 2:1 при визитата на Фарензе донесоха Томаш Рибейро и Жота Силва. Витория е на 5-о място в подреждането с 22 точки - една по-малко от четвъртия Брага

В другите два съботни мача Каса Пиа надви с 1:0 Портимонензе, а Рио Аве и Ещрела Амадора завършиха наравно - 1:1.