Бенфика отново стъпи накриво

Бенфика направи второ поредно равенство в португалското първенство и трето във всички турнири. Отборът на Роджер Шмит се препъна у дома срещу Фарензе - 1:1, и пропусна поне временно да се изкачи на върха в класирането, където остава Спортинг (Лисабон)

Големият брой пропуски отново провали Бенфика. Още до почивката домакините имаха няколко чисти възможности, но не реализираха нито една от тях. В 51-ата минута Фарензе изненадващо поведе след центриране от корнер и точен удар на Клаудио Фалкао. "Орлите" изравниха в 71-ата с попадение на Рафа Силва, който засече подаване от десния фланг на Фредрик Аурснес.

При 0:1 публиката на домакините освирка старши треньора Шмит заради решението му да замени младата звезда Жоао Невеш с Гонсало Гедеш. В оставащото време Бенфика не успя да стигне до победата и остана на точка зад Спортинг.

Брага продължава със стабилното си представяне и днес надви с 3:1 като гост Визела. Симон Банза вкара два гола за отбора на Артур Жорже, а в добавеното време се разписа и Брума. По този начин Брага събра 29 точки и се настани на третата позиция, измествайки от нея Порто

Поражението закотви Визела на предпоследното 17-о място с 10 точки, колкото има и Шавеш. На дъното с 9 пункта е Арука

Утре "драконите" ще посрещнат Каса Пиа, а Спортинг ще гостува на Витория (Гимараеш)