Отборите на българите в Израел продължават с победите

14-ият кръг в първенството на Израел беше успешен за българските национали Йоан Стоянов и Пламен Гълъбов. Техните отбори записаха победи, с които продължиха възходящото си представяне в последните седмици.

Йоан Стоянов игра 63 минути за Апоел (Беер Шева) при гостуването на Апоел (Хадера), спечелен с 2:0. Попаденията за тима на Елянив Барда отбелязаха Антонио Сефер в 50-ата минута и Ги Бадаш в 67-ата. При 0:1 халфът на домакините от Хадера Нив Готлиб получи директен червен картон.

Апоел (Беер Шева) е в серия от три поредни победи и изскочи на трето място в класирането. Отборът на Йоан Стоянов има 21 точки, с колкото е и четвъртият Апоел (Хайфа). Лидер с 34 точки е Макаби (Тел Авив) с 34 точки, следван от Макаби (Хайфа) с 26.

Макаби (Нетаня) също постигна трета поредна победа. Тимът на Пламен Гълъбов надви с 3:1 като гост Макаби (Бней Райна). Бившият защитнк на ЦСКА - София игра цял мач. Точни за Нетаня бяха Насим Уаму, Лиран Ротман и Бар Коен, като последните два гола паднаха в добавеното време.

Макаби (Нетаня) вече е на седмо място в подреждането с актив от 18 точки. В следващия кръг Гълъбов и съотборниците му посрещнат Апоел (Тел Авив)