Йоан Стоянов поведе Апоел (БШ) към нова победа

Йоан Стоянов отбеляза първия гол за своя тим за успеха с 3:1 над Моадон Спорт Ашдод. Мачът бе от 13-ия кръг на първенството на Израел, а българският национал вкара изравнителния гол в 20-ата минута.

Домакините първи поведоха още в 6-ата минута след точен изстрел на Джордан Ботака.

Стоянов обаче възстанови равенството в 20-ата минута. Той получи пас на скорост по лявото крило, нахлу в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Малко по-късно българинът получи жълт картон в 37-ата минута. Той обаче остана на терена пълни 90 минути.

Ротем Хатуел изведе гостите напред в 69-ата минута, а Антонио Сефер оформи крайното 1:3.

Междувременно домакините пък останаха в намален състав, след като Обейда Хатаб си изкара два жълти и съответно червен картон в рамките на 6 минути между 66-ата и 72-рата минута.

След тази победа Апоел излезе на 5-ото място в класирането с 18 точки. Моадон Спорт пък е предпоследен на 13-ото място с 9 точки.