Равенство за Пламен Гълъбов и Нетаня при подновяването на израелското първенство

Националът Пламен Гълъбов игра цял мач за Макаби (Нетаня) при равенството 1:1 като гост на Бней Сахнин в среща от 6-ия кръг на израелското първенство, което беше подновено след двумесечна пауза. Тимът на българския защитник водеше до 85-ата минута, но допусна попадение, дело на резервата Йоел Абухацера.

Гола за Макаби (Нетаня) отбеляза Ейтан Азулай в 20-ата минута. В началото на второто полувреме обаче гостите останаха в намален състав заради червен картон на Борис Еноу. В 81-ата минута появилият се малко по-рано на терена Басил Хури от Бней Сахнин също беше изгонен, но съотборниците му стигнаха до точката с точен изстрел на Абухацера.

Макаби (Нетаня) е в средата на таблицата с 6 точки, колкото има и Бней Сахнин. Двата тима са са с актив от по 6 точки.

Приятната изненада Апоел (Хайфа) победи с 1:0 като гост Апоел (Тел Авив) и се изравни на върха в класирането с Макаби (Тел Авив), който обаче има мач по-малко. Апоел (Хадера) разгроми с 3:0 Макаби (Петах Тиква) след хеттрик на 19-годишния Елад Мадмон. Макаби (Бней Райна) и Ашдод направиха 0:0, а Апоел (Петах Тиква) надви с 1:0 Бейтар (Йерусалим) и го остави сред тимовете на дъното в таблицата.