Пламен Гълъбов се разписа за успех на Макаби (Нетаня)

Макаби (Нетаня) спечели с категоричното 4:1 гостуването си на Апоел (Хадера) от 13-ия кръг на първенството на Израел. Българският защитник Пламен Гълъбов имаше важна роля в мача, като отбеляза третото попадение за своя тим в 51-вата минута. Преди това той бе получил ранен жълт картон в 12-ата минута, но въпреки това остана на терена пълни 90 минути.

Автогол на Филип Иполе даде преднина на гостите в 42-рата минута, а Оз Билу удвои в 45-ата. След това Гълъбов направи резултата класически в 51-вата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Домакините върнаха едно попадение в 68-ата минута чрез Тони Гомеш, но в 90-ата минута Нафтали Белай оформи крайното 1:4.

С този успех Макаби (Нетаня) излезе на 8-ото място в класирането с 15 точки. Апоел (Хадера) пък заема 10-ото място с 13 точки. Водач е Макаби (Тел Авив) с 31 точки.