Йоан Стоянов вкара гол и изработи дузпа за разгромен успех на Апоел (БШ)

Българският национал Йоан Стоянов изигра много силен мач за Апоел (Беер Шева) срещу Апоел (Хайфа). 22-годишният халф влезе като резерва в 83-ата минута и за краткия си престой на терена успя да отбележи гол и да спечели дузпа, от която домакините оформиха крайното 4:0 в своя полза.

С днешното си включване Стоянов даде заявка за титулярно място. От началото на сезона той рядко попада в стартовите 11 на Елянив Барда, но въпреки това има 2 гола в първенството на Израел, а се разписа и срещу Левски в Лигата на конференциите.

Апоел (БШ) имаше само една победа след подновяването на сезона в началото на декември. Срещу един от лидерите в класирането отборът показа истинското си лице и вече е 6-и в класирането с 15 точки.

До почивката публиката на “Търнър Стейдиъм” не видя голове. Домакините поведоха в 53-ата минута с попадение на Ротем Хатуел, а малко по-късно гостите от Хайфа пропуснаха дузпа.

Отново Хатуел беше точен за 2:0 в 66-ата минута, а след това удари часът на Йоан Стоянов. Българинът се оказа на точното място в 85-ата минута и сложи край на интригата с добавка отблизо. Секунди преди изтичането на редовното време Стоянов беше фаулиран в наказателното поле от Наор Сабаг, а Амир Ганах реализира дузпата.

Победа постигна и друг българин - Пламен Гълъбов. Неговият Макаби (Нетаня) се наложи с 1:0 над Ашдод и се отдалечи от зоната на изпадащите. Единствения гол отбеляза Максим Фалкощенко в 84-ата минута.

Срещата днес беше дебют начело на Нетаня за новия старши треньор Гай Сарфати. Домакините бяха в серия от три поредни загуби, но не оставиха съмнение, че превъзхождат Ашдод, който е в дъното на таблицата, заедно с Апоел (Петах Тиква) и Апоел (Йерусалим).

Многото пропуски бяха на път да лишат Нетаня от победата, а гол на Ейтан Азулай беше отменен заради засада. Така се стигна до 84-ата минута, когато брилянтен пас на Оз Билу намери Фалкощенко и той прати топката в мрежата.

Изненадващ резултат се получи в срещата между Апоел (Йерусалим) и Апоел (Тел Авив). Домакините спечелиха с 2:1 и попречиха на тима от столицата да се изкачи в топ 3 на класирането.

Айано Фарада и Седрик бяха точни за Апоел (Йерусалим), а за Апоел (Тел Авив) се разписа Омри Алтман.

Утре предстоят нови 4 мача от 12-ия кръг, като лидерът Макаби (Тел Авив) ще посрещне Бейтар (Йерусалим), а шампионът Макаби (Хайфа) ще е домакин на Макаби (Бней Райна).