Нов провал за Бензема и компания в Саудитска Арабия

Ал-Итихад допусна изненадваща домакинска загуба с 1:3 от борещия се за оцеляването си тим на Ал-Раид. Бензема и компания не бяха на нужното ниво в този мач и отново разочароваха феновете си. За успеха на гостите допринесе и фактът, че те играха с човек повече почти цял мач, тъй като Мадала Ал Олаян от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон още в 12-ата миунта.

Ал-Раид откри резултата в 22-рата минута чрез Карим Ел Беркауи, но Ал-Итихад бързо изравни с попадение на Ромариньо в 25-ата минута.

През втората част обаче гостите успяха да вземат трите точки с точни изстрели на Карим Ел Беркауи в 72-рата и Мохамед Ал Досари в 90-ата минута.

В друг мач от кръга Ал-Фатех се наложи с 3:1 като гост на Ал-Таавон.

След тези срещи Ал-Таавон е на 4-тата позиция с 34 точки, Ал-Итихад остава 6-и с 28 точки, Ал-Фатех излезе на 7-ото място също с 28 точки, а Ал-Раид се измъкна от опасната зона и вече е 15-и с 16 точки. Водач е Ал-Ахли с 50 точки.