Бензема записа историческо постижение, а Ал-Итихад продължи напред в Световното клубно първенство

Представителят на домакините от Саудитска Арабия Ал-Итихад спечели първия мач от тазгодишното Световно клубно първенство. „Жълто-черните“ победиха с убедителното 3:0 шампиона на зона „Океания“ Оукланд Сити и така се класираха за втория кръг на турнира.

Саудитците поведоха в 29-ата минута с гол на Ромариньо след рикоширал удар от границата на наказателното поле. Само пет минути по-късно Н’Голо Канте също стреля от дистанция, като удвои преднината на тима си със страхотно воле. В 40-ата минута играчите на Ал-Итихад организираха чудесна атака, която позволи на капитана Карим Бензема също да се разпише. Така той се превърна в единствения футболист с гол в четири различни издания на Световното клубно първенство. През втората част „жълто-черните“ продължиха да доминират, но до ново попадение не се стигна.

В следващия кръг Ал-Итихад ще се изправи срещу египетския Ал-Ахли, който участва в турнира като африканския клубен шампион.

Снимки: Imago