Ал-Итихад едва се промъкна напред за Купата на краля след дузпи

Ал-Итихад имаше доста трудности, за да се добере до 1/8-финала за Купата на краля. Възпитаниците на Нуно Еспирито Санто трябваше да минат през рулетката на дузпите, за да елиминират състава на Ал Холуд. В редоното време срещата завърши 1:1, а при дузпите гостите се наложиха със 7:6 точни изстрела от бялата точка.

Ал-Итихад излезе в този мач без част от големите си звезди като Карим Бензема и Н'Голо Канте, като вероятно и това се отрази на представянето на отбора.

Все пак гостите първи откриха резултата с доза късмет. В 18-ата минута при едно остро центриране по земя Роберто Диаш не се ориентира добре и си вкара автогол.

Ал Холуд обаче се върна в мача в 40-ата минута с попадение на Мариано Васкес.

До края на редовното време не паднаха повече попадения, а същото се случи и в продълженията. Това означаваше, че победителят трябва да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там нещата тръгнаха зле за Ал-Итихад, като Ромариньо пропусна още при първия удар. След това обаче и Ахмед Ал-Нахли пропусна при четвъртия опит за домакините. Последва голяма драма с нови пропуски на Аруне Камара и Луис Фелипе за гостите и Джамаан Ал Досари и Роберто Диаш за домакините. Решаваща се оказа десетата дузпа за Ал Холуд, която бе изпълнена и пропусната от Мохамед Ал Шахрани, с което победата отиде на сметката на Ал-Итихад със 7:6 точни удара.