Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 0:0

Икарди с гол и асистенция за победа на Галатасарай

Галатасарай победи с 3:1 гостуващия Адана Демирспор в мач от 15-ия кръг на турската Суперлига. Мауро Икарди беше в основата на успеха на гранда от Истанбул. Аржентинецът подаде за гола на Керем Актюроглу, а в края на срещата се разписа от дузпа и вече има 12 попадения през сезона - едно повече от звездата на Фенербахче Един Джеко.

Десният бек Саша Бое откри резултата в полза на Галатасарай в 22-ата минута. Французинът получи пас в наказателното поле от Актюроглу и преодоля стража на гостите Шахрудин Махамадалиев. Само 7 минути по-късно Икарди подаде с едно докосване към Актюроглу, който технично вкара за 2:0.

Интригата се върна в края на първото полувреме, когато Виктор Нелсон игра с ръка в наказателното поле на Галатасарай и гостите получиха дузпа. От бялата точка М'Байе Нианг намали. След почивката сериозен пропуск направи Тете, а на два пъти и гредата спаси Адана Демирспор. В края на срещата домакините получиха дузпа, която Икарди реализира с лекота.

В класирането Галатасарай е лидер с 40 точки, следван от Фенербахче с 37. Днес "фенерите" ще гостуват на третия Бешикташ, който има 26 точки.