Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Пламен Гълъбов и Макаби (Нетаня) претърпяха крах на финала за Купата на Израел

Българският защитник Пламен Гълъбов и неговия тим Макаби (Нетания) отстъпиха с 0:3 на финала за Купата на Израел на Бейтар (Йерусалим). Срещата се игра на стадион "Сами Офер" в Хайфа, а отборът от Йерусалим стигна до успеха с головете на молдовеца Йон Николеску в 37-ата минута, на нигериеца Фред Фрайдей в 75-ата и на Ярден Шуа от дузпа в 95-ата. Българският национал остана на терена до 64-ата минута, когато беше заменен от Ювал Саде.

Така Бейтар, който в първенството да завърши на 8-о място, се присъединява към Апоел (Беер Шева) и Макаби (Тел Авив) като участник в Лигата на Конференциите. Макаби (Нетания) остана на 5-о място в крайното класиране.

Бейтар (Йерусалим) започна сезона в Израел много лошо, но го завърши по блестящ начин за радост на горещите си фенове, като спечелиха 8-а купа на страната и първа от 14 години насам. Това е още един успех за собственика на клуба Барак Аврамов, който пое клуба и започна бавно да го връща към най-славните му дни.

Медиите в Израел отбелязаха, че отдавна не е имало такъв финал – участниците не бяха в нито един момент в битките за челните места в класирането, но успяха по свой начин да спечелят симпатии на неутралните фенове. Първото полувреме беше прекъснато на два пъти заради хвърлянето на много факли от двете агитки. 8 минути преди края обаче падна и първия гол за Бейтар. Атаката започна Ярдан Шуа и преминала през още двама стигна до молдовския нападател Йон Николеску, който с прецизен удар откри.

Началото на второто полувреме беше за играчите от крайбрежния град Нетания, но те ги пропуснаха. А треньорът Йоси Абуксис извади голмайстора си и пусна нигерийският бързак Фрайдей, който много скоро оправда доверието, вкарвайки за 2:0.

В 5-ата минута на добавеното време бившият футболист на Литекс (Ловеч) Данило Асприля беше спънат от Борис Ино и съдията отсъди дузпа, реализирана от Ярдан Шуа за крайното 3:0.