Лоусън коментира слуховете, че може да замени Де Врийс

В последните седмици се появиха много слухове, че Ник де Врийс е получи жълт картон от доктор Хелмут Марко и ако не подобри своето представяне ще загуби мястото си в Алфа Таури още преди края на сезона.

Един от пилотите, които според спекулациите е сред кандидатите да заеме мястото на Де Врийс е новозеландецът Лиам Лоусън, който през тази година се състезава в японската Супер Формула, а освен това е един от резервните пилоти на Ред Бул и Алфа Таури. По думите на самия Лоусън обаче той е фокусиран изцяло върху битката му в Страната на изгряващото слънце.

Хил: С Де Врийс се случва обичайното за Ред Бул

След първите четири старта за година той е начело в генералното класиране с 57 точки и аванс от 4 пред втория Ритомо Мията. До момента Лоусън има две победи, една на „Фуджи“ на старта на сезона и една на „Аутополис“ през изминалия уикенд. Именно след успехи си в неделя той говори пред Autosport и коментира слуховете, които го свързват с мястото във Формула 1.

„Таймингът е добър, защото съм начело на класирането и аз мисля за това в момента. Искам да завърша годината и да се боря за титлата, а това ще ми даде най-добрите възможности за догодина. Говорейки за случващото се във Формула 1, то е изцяло извън моя контрол“, каза Лоусън.

През миналата година той се включи в общо три свободни тренировки във Формула 1, две с Алфа Таури (Белгия и Мексико) и една с Ред Бул (Абу Даби). Лоусън прекара последните две години във Формула 2, където записа пет победи и завърши трети в генералното класиране през 2022 година. Освен това през 2021 той бе на косъм от това да спечели титлата в Германския шампионат за туристически автомобили (ДТМ), но стана жертва на отборната игра на Мерцедес в последния старт за сезона на „Норисринг“.