ФКСБ надви лидера в Румъния, битката за титлата се изостря

Три отбора, събрани в 3 точки, водят битка за титлата в Румъния. Днес лидерът Фарул (Констанца) загуби с 1:2 гостуването си на ФКСБ и пропусна да откаже гранда от Букурещ от амбициите му да преследва първото място. От победата на столичани със сигурност са доволни и в лагера на действащия шампион ЧФР Клуж, който е само на точка от върха.

ФКСБ поведе в 35-ата минута с гол на Андреа Компаньо. Италианецът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на бившия защитник на Монтана и Арда (Кърджали) Дани Кики. На почивката треньорът на Фарул Георге Хаджи направи тройна смяна, но отборът му много скоро допусна втори гол. Негов автор стана Флоринел Коман в 47-ата минута. 17-годишният Енес Сали върна едно попадение в 52-ата минута, но "моряците" не успяха да избегнат поражението.

Фарул остава начело в подреждането с 59 точки, следван от ЧФР с 58 и ФКСБ с 57. На дъното в първата шестица е Сепси, а пред тима на Радослав Димитров са Университатя (Крайова) и Рапид (Букурещ).

В следващия кръг от плейофите Фарул ще посрещне ЧФР Клуж, а ФКСБ излиза в столично дерби срещу Рапид.

Снимка: gsp.ro