Отборът на Антони Иванов с нова победа в плейофите

Ботошани победи с 2:0 като гост УТА Арад в среща от плейофната група на застрашените от изпадане в румънското първенство. Антони Иванов беше титуляр и игра цял мач за Ботошани, а отборът му записа ценен успех, с който излезе на 3-то място в класирането. И двата гола за тима на Флавиус Стойкан отбеляза Себастиан Майлат.

Гостите бяха по-добри от самото начало, а защитата на УТА Арад допусна много грешки. При една от тях топката беше изчистена на крака на Майлат и звездата на Ботошани откри резултата в 11-ата минута. В 35-ата отново Майлат шутира от границата на наказателното поле, а стражът на домакините Данило Кучер не се намеси добре и позволи на топката да премине голлинията. През второто полувреме за УТА Арад се появи бившият ас на Лудогорец Клаудиу Кешерю.

В друг мач от кръга У Крайова 1948 и Волунтари направиха зрелищно 3:3. Домакините запазиха лидерската си позиция в групата с 27 точки, колкото има и Петролул (Плоещ) на Георги Пашов. Волунтари пък заема 5-то място с 23 точки.

Ясин Бахаса (22') и Аурелиан Читу (54') дадоха аванс на У Крайова 1948, но Насер Алижи намали в 66-ата минута. Хуан Бауса вкара трети гол за домакините, преди ветеранът Адам Немец да върне интригата. Точката на Волунтари донесе Даниел Флореа в 82-ата минута.

Снимки: prosport.ro