Четвърта поредна победа за Мартин Минчев и Спарта

Спарта (Прага) продължава възходящото си представяне в чешкото първенство. Отборът на Мартин Минчев победи с 3:2 като гост Злин и вече е в серия от 4 поредни успеха. Българският национал започна двубоя на пейката, но се появи в игра в средата на второто полувреме на мястото на Томаш Чванчара. В края Минчев можеше да се разпише, но беше спрян от стража на домакините Матей Ракован.

Спарта излезе напред още във 2-ата минута с попадение на Ладислав Крейчи. До почиката Чванчара удвои аванса на гостите, а отново той беше точен в 50-ата минута и всичко изглеждаше решено в полза на столичния гранд. Злин обаче не се предаде и само за 6 минути между 53-ата и 59-ата върна два гола чрез Роберт Хруби и бившия национал Либор Козак, който се разписа от дузпа. Малко преди изтичането на редовното време ветеранът Мартин Фило от домакините получи червен картон.

Спарта е на трето място в класирането с 45 точки. Начело излезе Виктория (Пилзен) с актив от 48 точки, пред Славия (Прага) с 47 и мач по-малко. Виктория надви трудно Слован (Либерец) с 2:1. Попаденията за тима на Михал Билек реализираха Ян Копиц и Джон Москера

В другите съботни мачове Бохемианс 1905 и Бърно направиха 1:1, а Млада Болеслав не успя да победи гостуващия Чешке Будейовице - 2:2.