Мартин Минчев блесна с два гола за Спарта

Спарта (Прага) се наложи с 4:1 над Млада Болеслав в 18-ия кръг на чешкото първенство, а два от головете за домакините бяха дело на Мартин Минчев. Българският национал се появи като резерва в 74-ата минута и за краткото време, което прекара на терена, остави своя отпечатък върху мача.

Срещата започна зле за Спарта и отборът допусна попадение още в 3-ата минута, когато точен беше Михал Томич. Много бързо обаче новото попълнение Каан Кайринен възстанови равенството, а в 36-ата минута Ладислав Крейчи реализира дузпа и Спарта направи пълен обрат. Голът на Минчев след пас на Кристоф Даниек в 82-ата минута окончателно реши всичко в полза на тима от Прага, а в добавеното време бившият нападател на Черно море оформи крайния резултат.

Виктория (Пилзен) спечели с 3:1 визитата си на Бърно, след като преди седмица допусна изненадваща домакинска загуба от Храдец Кралове. Павел Буха, Ян Копиц и Адам Вълканова се разписаха за отбора от Пилзен, а Йозеф Дивишек от домакините получи червен картон четвърт час преди края.

В класирането Виктория е на второ място с 42 точки, а лидер с 43 е Славия (Прага). Спарта заема третата позиция с актив от 36 точки и също е в битката за титлата. Следващият мач на Минчев и компания е среу Бохемианс на 12 февруари.