Мартин Минчев се разписа в голово шоу от чешкото първенство

Отборът на Мартин Минчев - Спарта (Прага), разби състава на Бохемианс 1905 с 6:2 в гостуването си от 19-ия кръг на чешката Фортуна Лига.

Срещата започна чудесно за клуба на българския нападател и скоро след началото резултатът бе открит от Ладислав Крейчи II (15'). Истинската голова фиеста дойде след почивката. Малко след подновяването на играта Алеш Чермак (48') от домакините изравни. След това обаче Спарта (Прага) набързо вкара три гола и придоби комфортна преднина. Първо се разписа Лукаш Хараслин (56'), после дузпа бе реализирана от автора на първия гол Ладислав Крейчи II (60'), а четвъртият гол реализира Томаш Чванчара (67'). Малко след това съдията отсвири нова дузпа, но този път в полза на Бохемианс 1905, която бе реализирана от Алеш Чермак (70'). Малко след това пети гол за Спарта (Прага) отбеляза Ян Кухта (81'), а малко преди последния съдийски сигнал Мартин Минчев (90') оформи крайното 2:6.

С успеха отборът на българския нападател запази третото си място в класирането и събра актив от 39 точки, като има цели 10 точки преднина пред четвъртия Словачко.

21-годишният българин е един от най-продуктивните играчи в клуба си, като се разписва във втори пореден шампионатен мач за своите. В предходните сезони има не малко голове и в турнира Лига Европа.

Снимки: Sportal.bg