Мартин Минчев пропусна разгром на Спарта (Пр)

Спарта (Прага) разби с 4:1 Теплице в домакинството си от 22-рия кръг на първенството на Чехия. Столичани не срещнаха особени затруднения срещу този съперник, който игра с човек по-малко от 35-ата минута, когато Абдала Гнинге си изкара два бързи жълти и червен картон.

Българинът Мартин Минчев пропусна този мач заради натрупани жълти картони.

Ян Кухта в 22-рата и Томаш Чванчара в 31-вата минута дадоха преднина от два гола на домакините през първата част, а Асгер Сьоренсен в 58-ата и отново Кухта в 71-вата минута добавиха още два гола.

Почетното попадение за гостите реализира Бабакар Сай в добавеното време на двубоя.

След този успех Спарта е на 3-тото място в класирането с 48 точки, като е само на 2 зад лидера Славия (Прага), който обаче е с мач по-малко. Теплице е на 14-ото място с 20 точки.

Снимки: Imago