ЦСКА - София вкара три гола за едно полувреме, но не успя да завърши лагера в Турция с победа

ЦСКА - София и Шахтьор (Караганди) направиха зрелищно реми в контролна среща в Турция. Двата отбора завършиха наравно 3:3 в двубой, изпълнен с няколко обрата. Това бе шестата и последна проверка за "червените" в южната ни съседка.

Казахстанците откриха резултата в 37-мата минута чрез Максим Галкин, а през второто полувреме паднаха още пет попадения. За отбора на Саша Илич точни бяха Дюкенс Назон (62'), който се разписа от дузпа, Джонатан Линдсет (71') и Дауда Бамба (90').

Другият гол за Шахтьор (Караганди) беше реализиран от Роман Муртазаев (80'), а Амос Юга си отбеляза автогол в 84-ата минута.

Добро впечатление днес направи новото попълнение в състава на Саша Илич - Тобиас Хайнц, който започна сред титулярите за първи път и се отчете с две асистенции.

Четвърт час преди края на срещата Тибо Вион бе изгонен с втори жълт картон, но на негово място се появи Дауда Бамба, който по-късно оформи крайния резултат.

Равносметката за ЦСКА - София от зимния подготвителен лагер в Турция е две загуби, три равенства и една победа.

Последната контрола на "червените" преди подновяването на шампионата в efbet Лига е на 5 февруари (неделя) срещу Пирин (Благоевград).

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 5-ата минута казахстанците бяха близо до това да открият резултата. Туткишев центрира от корнер, а негов съотборник се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава, но Густаво Бусато показа добър рефлекс и се намеси.

"Червените" се опитаха да задържат владението на топката, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред противниковия страж.

Така се стигна до 37-мата минута, когато футболистите на Саша Илич загубиха кълбото в собствената си половина. Максим Галкин отправи удар от дъгата на наказателното поле към долния десен ъгъл на Бусато, а бразилецът не успя да реагира и Шахтьор поведе.

В началото на второто полувреме Татибаев бе изведен сам срещу Бусато, но вратарят на ЦСКА - София бързо скъси дистанцията до казахстанския нападател и изби топката от краката му.

Малко преди да измине час игра Линдсет намери по страхотен начин Дюкенс Назон, а неговият диагонален изстрел бе отразен от стража на казахстанския тим.

Няколко минути по-късно "червените" получиха възможност да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Вион, а Назон не пропусна от бялата точка.

Малко след това голмайсторът на столичани отново се оказа на стрелкова позиция, но този път не намери очертанията на вратата.

В 69-ата минута Тобиас Хайнц се озова сам срещу Игор Шацкий, но вратарят се намеси. ЦСКА - София не спираше да атакува и само 60 секунди по-късно страничната греда раздели Дюкенс Назон от втория му гол.

"Червените" все пак излязоха напред в резултата в 71-вата минута. Джонатан Линдсет получи страхотно извеждащо подаване от Тобиас Хайнц и стреля хладнокръвно покрай плонжа на стража - 2:1.

В 73-ата минута Тибо Вион получи втория си жълт картон, тъй като изпълни фал без позволението на съдията, и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Дауда Бамба и "червените" останаха с 11 души.

10 минути преди края на срещата казахстанците организираха добра атака отдясно, при която топката бе извадена към Муртазаев, а той нямаше проблем да се разпише във вратата, на която не се намираше Бусато.

В 84-ата Амос Юга засече злощастно топката в собствената си врата след силно центриране от левия фланг.

В последната минута на двубоя Хайнц пресече пас в половината на Шахтьор, подаде към Бамба, който си пое хубаво топката в наказателното поле и технично оформи крайното 3:3.

ЦСКА - СОФИЯ 3:3 ШАХТЬОР (КАРАГАНДИ)

0:1 Максим Галкин (37)
1:1 Дюкенс Назон (62 - дузпа)
2:1 Джонатан Линдсет (71)
2:2 Роман Муртазаев (80)
2:3 Амос Юга (84 - автогол)
3:3 Дауда Бамба (90)

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 27. Маурисио Гарсес, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба;

ШАХТЬОР (КАРАГАНДИ): 30. Шацкий, 67. Горизанов, 3. Толордава, 8. Букорац, 99. Алишаускас, 88. Каняс, 80. Туткишев, 48. Захаренко, 6. Чогадзе, 54. Галкин, 37. Флюк.