ЦСКА - София взе победа в последната секунда срещу поляци

ЦСКА - София победи 3:2 полския Гурник Забже във втората си контрола на турска земя. Червените” поведоха с 2:0, с голове на Браян Морено и Иван Турицов от дузпа, но с две попадения на Симон Волдарчук съперник съумя да стигне до равенството. Буквално в последната секунда на срещата Мено Кох обаче донесе успеха на българите.

Съперникът на ЦСКА - София излиза без големите си звезди от Ливърпул и Байерн Мюнхен

Саша Илич залага на вратата на Димитър Евтимов, а пред него Галин Минков, Юрген Матей, Амос Юга и Иван Турицов. В халфовата линия са Станислав Шопов, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич. В предни позиции пък са Марселино Кареасо, Браян Морено и Маурисио Гарсес.

ЦСКА - София откри още в 40-ата секунда на срещата. Тогава Браян Морено бе забравен от защитата на поляците и се оказа сам срещу вратаря, след което хладнокръвно откри.

В 12-ата минута българите можеха да удвоят, след като Морено изпревари вратарят Биелица, но не успя да насочи достатъчно силно топката в опразнената врата и защитник на поляците изби малко преди голлинията.

В 24-ата минута отново Морено бе в центъра на събитията и бе задържан в наказателното поле от защитник на Гурник, което принуди съдията да отсъди дузпа. Зад топката застана Турицов и без проблеми удови.

Четири минути по-късно Гурник намали резултата. Симон Волдарчук получи пас успоредно на голлинията и засече във вратата за 2:1.

В началото на втората част играта бе равностойна и без особени ситуации пред двете врати.

15 минути след началото на полувремето поляците получиха червен картон, след като Ерик Янжа настъпи Тибо Вион в центъра на терена и бе изгонен от съдията за второ официално предупреждение. Бранителят бе заменен от съотборник и така Гурник остана с 11 души, въпреки изгонването.

В 80-ата минута поляците изравниха резултата. Неразбирателство в защитата на "червените" позволи двама футболисти на Гурник да комбинират в наказателното поле при празна врата и Воладрчук реализира втория си гол за деня.

Буквално в последната секунда на мача Мено Кох донесе успеха на "червените". Центриране от фаул намери нидерландеца в наказателното поле, който с глава реализира. Веднага след това дойде и последния съдийски сигнал.

ЦСКА 3:2 СОФИЯ - ГУРНИК
1:0 Морено (1)
2:0 Турицов (25-д)
2:1 Влодарчук (29)
2:2 Волдарчук (80)