ЦСКА - София и Астана не се победиха, "жълтите" нацелиха две греди

Отборите на ЦСКА - София и Астана завършиха при резултат 0:0 в поредната проверка за "червените" в Турция. Казахстанският тим имаше по-сериозните положения пред вратата на Густаво Бусато, като на два пъти гредите спасиха бразилския страж.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на Заруцки. Централният нападател на ЦСКА - София Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, но бранител изби. Секунди по-късно Тибо Вион шутира силно по земя, но право в ръцете на стража.

В 12-ата минута Станислав Басманов отправи страхотен удар от далечна дистанция, но кълбото се отби в страничния стълб. Две минути по-късно Габишев застраши вратата на Густаво Бусато, след като засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри от целта.

В 23-ата минута шут на Юрген Матей от далечна дистанция мина покрай вратата на "жълтите". В 30-ата минута Густаво Бусато спаси вратата си от сигурен гол. Абат Аймбетов беше изведен сам срещу бразилеца, след което отправи удар, който стражът спаси. Секунди по-късно удар от 30 метра на Исламбек Куат срещна горната греда.

Втората част започна с опасност пред вратата на "червените". Аслан Дарабаев получи възможност да вкара първия гол в проверката, но от точката на дузпата прати топката покрай целта.

В 53-ата минута Тибо Вион отново опита силен шут от далелечна дистанция, но стражът на Астана се намеси на ниво.

В 59-ата минута Лазар Туфегджич пресече лош пас на бранител на "жълтите", след което не се забави и отправи удар, но право в тялото на стража.

В 61-ата минута Басманов се озова сам срещу Бусато, напредна и опита да прехвърли бразилеца, но той показа класата си, избивайки топката. Осем минути преди края на срещата футболист на Астана стреля от пряк свободен удар, но твърде неточно. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон

Астана: 55. Заруцки, 27. Досмагамбетов, 15. Бейсебеков, 5. Габишев, 13. Оганесян, 7. Ебонг, 8. Куат, 20. Прокопенко, 17. Аймбетов, 72. Басманов, 10. Томасов

Снимки: Startphoto