ЦСКА - София стартира контролите с късна загуба от японци в мач с три спорно отменени гола

ЦСКА - София загуби първата си контрола в Турция, след като отстъпи с 0:1 на Санфрече Хирошима. Двубоят ще бъде запомнен със странните съдийски решения и трите отменени гола през второто полувреме.

Едно попадение на "червените" и две на японския тим не бяха зачетени заради спорни засади. Иначе победният гол в проверката бе дело на Таиши Мацумото, който се разписа в 87-мата минута.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първата част футболистите на Саша Илич бяха по-активни, но така и не съумяха да реализират създадените положения. Нещата се обърнаха след почивката, когато Санфрече пое инициативата и българите трудно достигаха до вратата на своя съперник.

Неофициален дебют за родния гранд направи новото попълнение Тобиас Хайнц, който се появи в игра през второто полувреме. Следващата контрола на ЦСКА - София е на 20 януари (петък) срещу полския Гурник Забже.

Мачът започна без опасни положения пред двете врати. В 9-ата минута Густаво Бусато трябваше да се намесва след коварно центриране в наказателното поле, но при ситуацията страничният съдия отсъди засада.

Малко преди да измине четвърт час игра "червените" отговориха с изстрел на Дюкенс Назон, който обаче бе блокиран от противников защитник.

В 17-ата минута Тибо Вион отправи мощен удар от далечно разстояние, но вратарят Осако внимаваше и изби топката. 60 секунди по-късно Назон засече подаване отляво и отново стражът на Санфрече се оказа последна пречка пред гола.

В 30-ата Густаво Бусато излезе почти до центъра и се намеси решително, пресичайки извеждащо подаване към японски футболист. Малко след това опасен удар на Назон отново бе блокиран.

5 минути преди края на първото полувреме нападателят на ЦСКА - София за пореден път се оказа на стрелкова позиция, а бранител на Санфрече предотврати почти сигурно попадение.

След почивката Саша Илич тотално промени състава и новото попълнение Тобиас Хайнц се появи на терена.

В 55-ата минута Димитър Евтимов не изчисти кълбото по най-добрия начин, но бързо поправи грешката си, отразявайки изстрел на Рио Танада.

10 по-късно "червените" вкараха топката в противниковата врата, но попадението бе отменено заради засада. Браян Морено залъга двама футболисти на Санфрече и подаде към Лазар Туфегджич, който е бил пред своя съотборник според страничния рефер.

В 68-мата минута гол на японците също бе отменен. Танада получи страхотно подаване зад гърба на защитата на ЦСКА - София и технично прехвърли Димитър Евтимов. Страничният съдия маркира засада, но на повторенията ясно се видя, че футболистът с №28 е бил в редовна позиция.

Само след 120 секунди тимът, воден от Михаел Скибе, като по чудо не откри резултата. Евтимов бе излязъл много пред голлинията си и Таиши Мацумото прецизно го прехвърли. За щастие на родния страж топката мина на сантиметри от горната греда.

Четвърт час преди края на редовното време японците вкараха кълбото в мрежата на ЦСКА - София за втори път. Халифа бе изведен очи в очи с вратаря и хладнокръвно го преодоля, а страничният съдия отново отсъди несъществуваща засада.

В 82-рата минута японците пропиляха две отлични възможности да открият резултата. Първо Халифа, от чиста позиция, не успя да отправи хубав удар и Евтимов се намеси, а при добавката, от вратарското поле, Хигаши дори не намери очертанията на вратата.

В 87-мата минута Амос Юга допусна грешка при изнасянето, а съперникът се възползва по възможно най-добрия начин. Топката стигна до Таиши Мацумото и този път прошка нямаше - 0:1.

Футболистите на Саша Илич не успяха да реагират в малкото оставащо време и тръгнаха със загуба в контролите на турска земя.

ЦСКА - СОФИЯ 0:1 САНФРЕЧЕ ХИРОШИМА

0:1 Таиши Мацумото (87)

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей (К), 4. Кох, 6. Петров, 5. Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Вион, 27. Гарсес, 26. Марселино, 23. Шагоян, 9. Назон

Резерви: 25. Евтимов, 12. Шаламанов, 16. Дончев, 19. Турицов, 22. Махмутович, 13. Минков, 7. Линдсет, 8. Шопов, 11. Туфегджич, 14. Хайнц, 17. Чарлс, 18. Антонов, 20. Живков, 21. Юга, 24. Жабов, 28. Морено, 30. Бамба

САНФРЕЧЕ ХИРОШИМА: 38. Осако, 2. Сумийоши, 5. Мацумото, 6. Аояма, 9. Виейра, 10. Моришама, 11. Мицута, 18. Кашива, 19. Сасаки, 30. Шибасаки, 32. Кошимичи

Снимки: startphoto.bg