Левски прекрати мача с Джохор заради меле и провокации на противника

Отборът на Левски отказа да доигра срещата срещу шампиона на Малайзия Джохор в предпоследната си пета проверка в Дубай. Двубоят бе прекъснат в 54-ата минута при резултат 0:1 с гол на Хуан Мунис в 24-ата минута. Причината за това бе удар без топка на Форестиери към Филип Кръстев. Това предизвика голямо меле и почти масово сбиване между двата отбора, като на терена влязоха резервите, треньорите и щабовете на двата тима.

Ситуацията беше провокирана от много агресивната игра на малайзийския шампион, като провокациите към играчите в жълто на Левски започнаха още в първите минути на двубоя. Няколко остри влизания и удари без топка бяха подминати от сръбската съдийска бригада, което се оказа решаващо нервите на футболистите да минат границите.

Наставникът Станимир Стоилов предложи на своя колега да бъдат извадени Кръстев и Леандро, които бяха в основната на конфликта от началото на втората част. Солари обаче бе категоричен, че това няма да стане и с надменното си поведение накара Мъри да прекрати мача.

Противникът на Левски, който е тотален хегемон в Малайзия, след като последните девет години е първенец на страната, започна с най-доброто. Миналата година съставът на Джохор взе титлата без да допусне нито едно поражение в шампионата. Това е нещо нормално за тима, който от 2018 година има само три загуби във вътрешния си шампионат. Бившият играч на Удинезе, Шефилд Уензди и Уотфорд Фернандо Форестиери е звездата на тима, като бе в основната на това тази среща да не завърши.

Първо Ивелин Попов пробва удар, който вратарят на противника спаси в самото начало. Кръстев също пробва един удар, но без сериозен успех. Малко по-късно Пламен Андреев с крак спаси "сините" от гол. Хосе Кордоба пък получи жълт картон, а такъв записа и Фернандо Форестиери, който не спря да дразни играчите на Левски. В 24-ата минута Хуан Мунис се възползва от грешка при българите и даде аванс на тима.

Към края на полувремето Рикардиньо се размина с пето поредно попадение. Бразилецът засече отлично центриране на Попов с глава, но топката мина покрай лявата греда на Сийхан Хазми.

Втората част започна със сериозно забавяне, тъй като играчите на Джохор останаха няколко минути по-дълго в съблекалнята. Още с първата спорна топка се стигна до меле, след като Леандро влезе опасно в краката на Кръстев. Това изнерви национала на България, който малко след това можеше да изравни с диагонален шут.

Няколко минути по-късно Форестиери удари много лошо без топка Кръстев и това предизвика страхотно меле на терена, в което се включиха всички играчи, резервите и двата щаба, като срещата беше прекъсната за няколко минути. Стоилов опита да успокои своите играчи, тъй като искаше срещата да се доиграе. Наглото поведение на аржентинския му колега Солари вбеси родния треньор и той заяви на всички футболисти на Левски да се качват в автобуса и да се прибират в хотела.

Специалистът бе много разочарован, но взе решение да не рискува здравето на играчите при така стеклите се обстоятелства.

Мъри: По-добре беше да прекъснем мача, отколкото това да продължи

Мачът за Левски пропуснаха контузените Жереми Петрис, Келиян ван дер Каап и Кристиян Димитров. След последната тренировка Мъри взе решение да даде пълна почивка на Уелтон, който тренира индивидуално и трябваше да играе 30 минути.

До този момент "сините" записаха три победи и едно поражение в контролите. В последните две проверки столичани надвиха ФК Рига с 3:2 и 2:0, а новият нападател на 26-кратните шампиони Рикардиньо отбеляза общо четири гола. Преди това Левски победи с 2:1 местния Ал Насър, а след това допусна изненадващ обрат от 2:0 до 2:3 срещу шампиона на Кувейт Ал Кувейт.

ЛЕВСКИ 0:1 ДЖОХОР ДТ (прекратен в 54-ата минута)
0:1 Мунес (24)

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Ивелин Попов, Роналдо, Марин Петков, Рикардиньо

ДЖОХОР ДТ: 33. Сийхан Хазми, 5. Жорди Амат Маас, 6. Натаниел Уан, 9. Бергсон, 10. Леандро Веласкес, 15. Мухамад Бахарудин, 20. Хуан Мунис, 24. Оскар Арибас, 32. Шарул Саад (к), 42. Ариф Айман, 45. Фернандо Форестиери.