Рикардиньо донесе нова победа на Левски

Отборът на Левски постигна втора победа над ФК Рига по време на зимната си подготовка в Дубай. Футболистите на Станимир Стоилов надиграха с 2:0 латвийския тим, а в герой за столичани се превърна Рикардиньо, който заби и двете попадения (38, 59). Трябва да отбележим, че бразилецът реализира два гола и в първата проверка между двата тима, която завърши при резултат 3:2 в полза на "сините".

Първата интересна ситуация се откри след само 60 секунди игра. Рикардиньо се пребори с бранител, след което центрира в наказателното поле, но Рихартс Матревич улови кълбото. В 8-ата минута Уелтон направи мощен пробив по левия фланг, справи се с бранител и шутира с десния крак, но право в ръцете на стража.

В 11-ата минута Илиян Стефанов беше изведен сам срещу вратаря на латвийците, който отново се намеси на високо ниво, отразявайки изстрела му.

В 24-ата минута Микаел Суйсало опита да изненада Николай Михайлов с удар по земя, но опитният страж улови.

В 36-ата минута Галчев центрира в наказателното поле, а Уелтон свали топката. Стефанов и Рикардиньо не успяха да нанесат удар. Две минути по-късно футболистите на Станимир Стоилов стигнаха до първия гол в проверката.

Две минути по-късно Уелтон намери Илиян Стефанов, който не се забави и стреля силно по земя към далечния ъгъл, Матревич изби, но кълбото попадна в краката на Рикардиньо, който от близка дистанция заби своя трети гол от началото на подготовката.

Секунди преди края на първата част Роналдо се справи с Музинга и с успореден пас потърси Уелтон, но бразилецът не успя да отправи добър завършващ удар и не затрудни Матревич.

В 53-ата минута "сините" направиха отлична атака, която завърши с удар на Асен Чандъров, който обаче бе блокиран от бранител на ФК Рига. Последва корнер, след който Сундберг с глава прати топката опасно покрай вратата.

Футболистите на Станимир Стоилов стигнаха до втори гол в 59-ата минута. Уелтон направи поредния си пробив, който този път завърши с нарушение пред наказателното поле. Филип Кръстев отправи коварен удар, който Матревич не успя да избие добре, а Рикардиньо се възползва от това и вкара втория си гол в срещата.

Малко по-късно резервата Ивелин Попов шутира от близка дистанция, но кълбото прелетя над целта.

В 78-ата минута Кендиш стреля технично, но не се наложи на Пламен Андреев да се намесва, тъй като топката прелетя на сантиметри от целта. Малко по-късно Хосе Кордоба допусна грешка, Дъглас Аурелио се възползва от нея, но ударът му бе отразен от стража на Левски.

До края на срещата "сините" продължиха да контролират темпото и напълно заслужено спечелиха проверката без да допуснат гол.

Следващата контрола на Левски е в събота срещу Джохор (Малайзия).

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)