Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Левски удари Рига с два гола на новата деветка

Левски победи с 3:2 Рига ФК в третата си контрола по време на лагера в Дубай. “Сините” стигнаха до успеха с две попадения на новото попълнение Рикардиньо. Новата деветка на отбора се разписа през втората част. Преди почивката двата тима си размениха по един гол от дузпа. Българският нападател Георги Минчев откри за тима от Балтика, а друг нов футболист на състава от Герена - Асен Чандъров изравни.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

По програма днес тимът трябваше да срещне руския Спартак (Москва), но "сините" взеха решение да отменят контролите си с руски отбори и Рига се съгласи да вземе мястото на московчани.

Трима защитници на Левски отново не тренираха с отбора

В състава на латвийците е бившия нападател на Локомотив (Пловдив) Георги Минчев, които пък вчера направиха зрелищно 4:4 с Ботев (Пловдив) в мач от четири части по 30 минути.

Двата тима си размениха по два гола от дузпа в средата на първата част. Първо Минчев откри за латвийците, а Асен Чандъров изравни за българите. Рикардиньо бе препънат в наказателното поле, а при изпълнението полузащитникът шутира в средата и реализира.

До края на първата част нови попадения на паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

В 50-ата минута Левски излезе напред. Рикардиньо засече топката след центриране от корнер и даде преднина на "сините"

Минути по-късно Ивелин Попов получи извеждащо подаване от Роналдо по десния фланг, след което сви топката за бразилица, който стреля от чиста позиция, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 73-ата минута Рига изравни резултата чрез Тала след грешка в средата на терена на "сините".

Три минути по-късно обаче Рикардиньо реализира втория си гол в срещата и отново даде преднина на "сините". Нападателят комбинира със сънародника си Роналдо и реализира, което се оказа и победното попадение за българите.

Това бе трета контрола на Левски от лагера в Дубай. Преди това столичани победиха местния Ал Насър с 2:1 и допуснаха обрат до 2:3 с Ал Кувейт. Три дни по-късно двата отбора ще играят отново един срещу друг, като тази проверка бе предвидена изначално преди лагера.

ЛЕВСКИ 3:2 РИГА
0:1 Минчев (20-д)
1:1 Чандъров (23-д)
2:1 Рикардиньо (50)
2:2 Тала (73)
3:2 Рикардиньо (76)

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов (46- 1. Андреев), 23. Сундберг, 33. Кордоба, 6. Цунами, 8. Краев (60 - 22. Галчев), 20. Чандъров, 14. Стефанов (60- 30. Кръстев), 10. Попов (76- 27. Митков), 18. Роналдо (76-71. Стоянов), 17. Уелтон (62- 88. Петков), 9. Рикардиньо (80- 16. Бачев)

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов

РИГА: 1. Матревич, 6. Бергквист, 20. Исайевс, 22. Коротковс, 3. Тала, 7. Вакулко, 28. Юрковскис, 23. Даскевичс, 5. Огуний, 99. Регза, 18. Ранхел

Снимки: Startphoto