Левски допусна шокиращ обрат от Ал-Кувейт

Отборът на Левски записа първо поражение по време на зимната си подготовка в Дубай. "Сините" отстъпиха с 2:3 от Ал-Кувейт във втората проверка на тима. Футболистите на Станимир Стоилов контролираха тотално играта, но само за 15 минути допуснаха пълен обрат. Попаденията за столичани реализираха Марин Петков (20) и Уелтон (25). Келиан ван дер Каап си отбеляза автогол в 75-ата минута, а Али Хюсеин донесе победата на своя тим с две попадения (82, 90).

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в третата минута, когато Филип Кръстев и Ивелин Попов комбинираха добре. Талантливият футболист на "сините" пусна пас към Роналдо, който се опита да центрира по земя в наказателното поле към Марин Петков, но бранител на Ал-Кувейт успя да изчисти кълбото.

В 11-ата минута Ивелин Попов стреля от пряк свободен удар, който бе спечелен след пробив на Уелтон, но опитният футболист стреля високо над целта. Секунди по-късно отново Попов комбинира с Филип Кръстев, който се озова на удобна позиция, но ударът му по земя бе отразен от Абдулрахман Камеел.

Логичното се случи в 20-ата минута, когато Марин Петков заби своя трети гол от началото на зимната подготовка. Нападателят се разписа с удар от далечна дистанция, който попадна в долния десен ъгъл на стража на Ал-Кувейт.

Пет минути по-късно футболистите на Левски матираха "червените" за втори път. Уелтон получи пас по лявото крило, след което проби до границата на наказателното поле, финтира бранител и с техничен удар с десния крак записа името си сред голмайсторите.

В 35-ата минута Роналдо засече центриране от корнер, но ударът му с глава не бе на ниво и излезе в аут. Малко по-късно Филип Кръстев бе много близо да направи резултата класически. Халфът отправи добър изстрел от далечна дистанция, но кълбото се отби в горната греда.

Втората част започна, както завърши и първата. Тотален контрол върху събитията на терена от "сините". В 54-ата минута Илиян Стефанов шутира от около 20 метра, но топката премина на сантиметри от целта.

В 63-ата минута футболистите на Ал-Кувейт реализираха във вратата на Николай Михайлов, но попадението бе отменено заради засада.

В 75-ата минута "червените" върнаха един гол, като в тази ситуация младият футболист Дейвид Михалев опита да изчисти една топка от вратарското поле, но вместо това той уцели Келиан ван дер Каап и след рикошет в гърба на централния бранител, кълбото влетя в мрежата.

Този гол обърка тотално играта на Левски и вдъхнови Ал-Кувейт. В 82-ата минута Али Хюсеин бе изведен очи в очи с Николай Михайлов, след което матира опитния страж.

Шокът за футболистите на Левски бе пълен в 90-ата минута, когато Али Хюсеин се разписа за втори път, за да направи пълен обрат. "Червените" организираха атака през центъра, а триково подаване позволи именно на Хюсеин да се озове на перфектна позиция, за да вкара трети гол в мрежата на Николай Михайлов.

В последните секунди младият футболист на столичани Александър Божилов шутира в страничната греда от близка дистанция. Това бе и последната интересна ситуация в проверката.

ЛЕВСКИ - АЛ-КУВЕЙТ 2:3

1:0 Марин Петков (20)
2:0 Уелтон (25)
2:1 Келиан ван дер Каап (75-автогол)
2:2 Али Хюсеин (82)
2:3 Али Хюсеин (90)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 23. Сонко Сундберг, 50. Кристиян Димитров, 6. Цунами, 27. Асен Митков, 20. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 88. Марин Петков

Ал Кувейт: 40. Абдулрахман Камеел, 14. Мохамед Фриех, 6. Юсуб Хебизи, 13. Фахад Хамуд, 43. Ибрахим Камеел, 4. Реджа Абуджабара, 66. Мехди Берама, 44. Султан Фараж, 23. Амбро Абделфатах, 20. Ясин Ханеси, 11. Юсуф Насер