Левски стартира ударно в ОАЕ, Марин Петков над всички

Левски надигра с 2:1 Ал Насър (Дубай) в първа си контрола на лагера в ОАЕ. "Сините" стартираха ударно и поведоха набързо с 2:0 след точни изстрели на Марин Петков в 1-вата и 22-ата минута. Раян върна едно попадение в 48-ата минута.

Българският гранд можеше да спечели и по-убедително, но в 79-ата минута съдиите отмениха попадение на Келиан ван дер Каап.

Дебют за "сините" направиха и трите нови попълнения - Кристиян Димитров, Рикардиньо и Асен Чандъров. Първите двама започнаха в стартовите 11, а бившият халф на Септември се появи след почивката. През втората част Стоилов даде шанс за изява и на доста състезатели от ДЮШ.

Българският гранд откри резултата още в първата минута чрез Марин Петков. Младият нападател получи от Илиян Стефанов и след шут с левия крак не остави шанс на противниковия вратар.

В 7-ата минута Стефанов стреля с глава след центриране от корнер на Кръстев, но в аут. Натискът на "сините" продължи и в 14-ата минута футболистите на Станимир Стоилов създадоха ново положение. Петрис изведе Петков по дясното крило, последва центриране към Рикардиньо, който стреля с глава, но вратарят на арабите спаси.

В 20-ата минута Ал Насър организира първата си по-сериозна атака. Раян засече топката в наказателното поле на Левски, но Михайлов спаси.

Само 120 секунди по-късно "сините" се възползваха от грешка на противниковия страж. Петков бързо комбинира със Стефанов, който му върна топката около точката на дузпата и младокът я изпрати в долния десен ъгъл за 2:0.

В 26-ата минута Левски бе близо до трето попадение. Уелтън поби отляво и пусна към Стефанов, който отправи удар от около 11 метра, но вратарят изби, а при опита за добавка Рикардиньо извърши нарушение.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и българският гранд се оттегли на почивка с преднина от два гола.

Станимир Стоилов извърши шест промени преди началото на второто полувреме. Пламен Андреев замени Николай Михайлов, Цунами - Жереми Петрис, Асен Митков - Андриан Краев, Ноа Сонко Сундберг - Хосе Кордоба, Роналдо - Уелтън и Асен Чандъров - Илиян Стефанов.

Ал Насър върна един гол в 48-ата минута след точен шут на Раян, който се възползва от подаване на бившия футболист на Милан, Бенфика и КПР Адел Таарабт.

В 63-ата минута новото попълнение Рикардиньо отстъпи мястото си на таланта от школата Преслав Бачев. Малко по-късно Ван дер Каап замени Димитров, а Антоан Стоянов - Кръстев.

В 79-ата минута Сундберг засече с глава центриране от корнер на Митков, вратарят изби, но Ван дер Каап с добавка прати топката в мрежата. Страничният рефер обаче видя засада и попадението не бе зачетено.

В 83-ата минута авторът на двата гола за "сините" Марин Петков отстъпи мястото си на Александър Божилов. До края на срещата младите футболисти на Левски не се огънаха и удържаха преднината на своя отбор.

АЛ НАСЪР - ЛЕВСКИ 1:2

0:1 Марин Петков 1
0:2 Марин Петков 22
1:2 Раян 48

Съставът на Левски: 13. Николай Михайлов – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 17. Уелтън, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо.

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 12. Дейвид Михалев, 16. Преслав Бачев, 18. Роналдо, 20. Асен Чандъров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 41. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Снимки: startphoto.bg