Серкъл (Брюж) изтръгна победа в края, Велковски не игра

Отборът на Серкъл (Брюж) изтръгна победа с 2:1 като гост на Остенде от 22-рия кръг на първенството на Белгия. Гостите се добраха до трите точки с късен гол в добавеното време. Българският защитник Димитър Велковски обаче отново бе пренебрегнат от треньора Мирон Муслич.

Серкъл поведе с гол на Аясе Уеда в 24-тата минута , а след това още едно попадение не бе зачетено заради засада.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 64-тата минута домакините възстановиха равенството с гол от дузпа на Тиери Амброус.

В първата минута на добавеното време обаче Дино Хотич донесе успеха на гостите за крайното 1:2.

След тази победа Серкъл излезе на 10-ата позиция в класирането с 30 точки. Остенде е предпоследен на 17-ото място със 17 точки.