Шарльороа обърна Серкъл (Брюж), Велковски пак не игра

Шарльороа победи Серкъл (Брюж) с 2:1 в срещата между двата тима от 20-ия кръг на първенството на Белгия. Домакините стигнаха до трите точки след обрат. Българският национал Димитър Велковски отново остана извън групата за мача, което е пореден знак, че вероятно ще напусне до края на трансферния прозорец.

Серкъл пръв откри резултата чрез Шарл Ванхуте в 27-ата минута, но не успя да удържи преднината си и допусна обрат след попадения на Изаак Мбенза в 44-тата и Амирхосеин Хосеинзадех в 51-вата минута.

След този мач двата тима са залепени един за друг в класирането само с точка разлика помежду си. Серкъл е на 10-ото място с 26 точки, а Шарльороа е на 11-ата позиция с 25 точки.