Отборите на Малинов и Велковски отпаднаха от Купата на Белгия

Льовен на Кристиян Малинов и Серкъл Брюж на Димитър Велковски отпаднаха от турнира за Купата на Белгия след загуби на осминафиналите. И двамата българи останаха резерви за своите отбори и не се появиха в игра.

Льовен изненадващо се провали на собствен терен срещу Кортрийк. Отборът на Малинов загуби с 1:3, а решаващ за изхода на двубоя се оказа червеният картон на Хамза Мендил при 1:1 в 71-ата минута. Гостите взеха инициативата и в заключителните минути измъкнаха победата с голове на Хабиб Кейта и Фелипе Авенати.

Велковски изгледа от пейката поражението на Серкъл Брюж от Гент с 0:2. В редовното време и двата отбора пропуснаха по няколко шанса да поведат, а в продълженията Юго Кайперс и Малик Фофана донесоха успеха на Гент. И тук обаче имаше червен картон, който наклони везните в полза на домакините. Грешникът за Серкъл беше Оливие Дьоман, изгонен в 93-ата минута.

В останалите двубои Мехелен се наложи с 1:0 над Серен, Роял Юнион СЖ победи с 2:1 Остенде, а Антверп съкруши с 4:0 Стандард (Лиеж). Днес предстоят нови три мача, като дербито е между Генк и съперника на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт