Едисон Йорданов и Вестерло надвиха отбора на Велковски

Двама българи взеха участие в мача от 19-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига между Серкъл Брюж и Вестерло. Титуляр за домакините беше Димитър Велковски, а за гостите, които се наложиха с 1:0, на полувремето влезе Едисон Йорданов

Гола за Вестерло падна още в 6-ата минута от дузпа, а негов автор стана бившият белгийски национал Насер Чадли. Надмощието на Серкъл в големи периоди от двубоя не даде резултат и тимът остана на 10-о място в таблицата с 26 точки, а Вестерло вече е 7-и с 30 пункта.

Шарлероа направи обрат при визитата си на Ойпен и спечели с 2:1. Антверп пък победи с 2:0 Гент и се изравни по точки с втория в класирането Роял Юнион СЖ. Попаденията отбелязаха Мижел-Анже Баликуиша и Винсент Янсен (от дузпа). На дъното Остенде отстъпи с 1:2 на Серен, който се измъкна от последната позиция за сметка на Зюлте Варегем