ФА Къп: почти половината тимове от Премиър лийг са аут

Завършиха и последните двубои от днешната програма от третия кръг в ФА Къп. В голямото дерби за деня Манчестър Сити нямаше никакви проблеми и разгроми Челси с 4:0. Останалите срещи също предложиха доста драма и емоции на феновете.

Дерби между Манчестър Сити и Челси този път нямаше, защото „гражданите“ сгазиха лондончани

Шокиращо развитие имаше и в Бирмингам, където местният Астън Вила бе изхвърлен от турнира от четвъртодивизионния Стивънидж

Четвъртодивизионен тим обърна Астън Вила в последните няколко минути и ги изхвърли от ФА Къп

Цели осем отбора от Премиър лийг отпаднаха до този момент в третия кръг на Купата на Англия. Това са Евертън, Кристъл Палас, Борнемут, Нотингам Форест, Брентфорд, Нюкасъл, Челси и Астън Вила. Това е най-голямата бройка отпаднали тимове на толкова ранен етап в надпреварата от сезон 2007/08, когато 9 тима са били отпаднали. Това е и последният случай, в който клуб извън Премиър лийг достига до финала - Кардиф

Бройката на тимовете от най-елитната дивизия обаче ще се увеличи със сигурност, тъй като Ливърпул и Уулвърхамптън, които вчера завършиха наравно, ще трябва да преиграват своя сблъсък. Освен това Арсенал ще играе утре, а Лийдс ще трябва да преиграва своя двубой, което евентуално значи, че бройката може да набъбне.

Малко преди началото на последните мачове за днешния неделен ден бе изтеглен и жребия за четвъртия кръг в надпреварата, който отново ще предложи някои изклчително любопитни сблъсъци.

Манчестър Сити може да срещне Арсенал още в следващия кръг на ФА Къп

В първите два двубоя за днешния ден Дарби Каунти победи с класическото 3:0 гостуващия Барнзли и се класира за следващата фаза, а Суонзи и Бристол Сити завършиха наравно 1:1 и ще трябва да преиграват своя сблъсък.

Във втората порция от днешната програма на турнира феновете видяха някои драматични развръзки. Единственият представител на Премиър лийг Лийдс ще трябва да преиграва своя сблъсък, след като достигна до късно равенство (2:2) в гостуването си на Кардиф

Лийдс се добра до преиграване с Кардиф след гол в 93-тата минута

Норич в дебюта на Дейвид Вагнер загуби като домакин с 0:1 от един от лидерите в Чемпиъншип - Блекбърн.

Цели 21 двубоя от третия кръг в турнира за Купата на Англия се изиграха вчера за радост на футболните запалянковци. В петък вечер Манчестър Юнайтед срази Евертън с 3:1 в първата среща от този етап на надпреварата, а Нюкасъл, Нотингам и Борнемут отпаднаха от отбори от долните дивизии.

Тотнъм си свърши работата и с гол на Хари Кейн сломи Портсмут с 1:0. След другите ранни мачове напред продължиха още Лестър, Престън, Саутхамптън, който отстрани Кристъл Палас, и Рединг

Нотингам и Борнемут напуснаха надпреварата след загуби от тимове от Чемпиъншип. Форест загуби с 1:4 от Блекпул, а "черешките" отстъпиха с 2:4 на Бърнли. Фулъм и Брайтън се справиха с втородивизионни тимове и продължават напред. Уест Хам се справи с Брентфорд след 1:0 в сблъсък между два отбора от елита. Третодивизионният Шефилд Уензди пък сензационно отстрани Нюкасъл след 2:1 на "Хилзбъро".