Лийдс се добра до преиграване с Кардиф след гол в 93-тата минута

Лийдс Юнайтед бе близо до това да отпадне от турнира за ФА Къп още в третия кръг, след като в 90-ата минута губеше с 1:2 от Кардиф Сити като гост, но попадение на Сони Пъркинс в третата минута на добавеното време донесе на "йоркширци" преиграване на "Елънд Роуд". Елитният тим проспа първото полувреме и губеше с два гола на почивката, но смените на Джеси Марш преобразиха Лийдс през второто полувреме. Гостите създадоха достатъчно възможности дори за пълен обрат, но Родриго, който отбеляза първия гол за йоркширци, пропусна дузпа.

Джеси Марш бе направил седем промени в сравнение с равенството с Уест Хам в сряда. Само Струйк, Аарънсън, Съмървил и Ньонто запазиха местата си. Корекциите в състава на Кардиф бяха дори повече – осем. Санг, Симпсън и Харис бяха играчите, които съхраниха титулярните си позиции след ротациите на Марк Хъдсън.

Йоркширци изиграха слабо първо полувреме и въпреки че владееха повече топката, не създадоха нищо интересно в предни позиции. По-големият проблем обаче бе, че допуснаха два гола. В 24-тата минута Струйк напълно изпусна от поглед Харис, който нахлу зад гърба му. Роблес излезе бързо и блокира, но след това топката стигна до Дейвис, чийто шут се отклони на пътя на Джейдън Филоджийни-Бидеийс, който стреля в ъгъла, давайки преднина на Кардиф. В 31-вата минута бившият играч на Ливърпул Шей Оджо удвои аванс на домакините. Риномота отправи много добро подаване, с което прехвърли Йоренте, и Оджо изскочи зад отбраната на Лийдс, свали си топката и стреля покрай Роблес за 2:0.

Лийдс наложи натиск през второто полувреме. В 63-тата минута Паскал Струийк пропусна страхотна възможност, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер на Грийнууд. Топката обаче премина на сантиметри встрани от далечната греда. В 65-ата минута обаче логичното се случи и Родриго намали, след като засече отблизо с глава центриране на Сам Грийнууд. Това бе 11-и гол за нападателя на Лийдс през този сезон.

До края този двубой стана много интересен. В 80-ата минута Лийдс получи дузпа, след като младият Бейгън спаси с ръка на голлинията удар на Фирпо – червен картон за играча на Кардиф и дузпа Лийдс. Родриго обаче не изпълни добре наказателния удар и стражът на домакините Алнуик спаси. В 87-ата минута Матео Фернандес пропусна страхотна възможност да изравни, но в третата минута на добавеното време Пъркинс донесе преиграването на Лийдс. Центриране на Ньонто бе отклонено от Фирпо и отблизо Пъркинс направи 2:2.