Амбициите на Нюкасъл във ФА Къп бързо приключиха

Нюкасъл се представя блестящо във Висшата лига, но няма да запомни с добро Купата на Англия през този сезон. "Свраките" отпаднаха още в третия кръг след загуба от третодивизионния Шефилд Уензди. Това е първа загуба за тях от 31 август насам.

Джон Уиндас отбеляза два гола за "совите" през второто полувреме на "Хилзбъро". Гостите върнаха едно попадение чрез Бруно Гимараеш, въпреки че бразилецът бе в засада малко преди топката да стигне до него. Липсата на ВАР позволи на попадението да бъде признато. Тимът на Еди Хау така и не стигна до нов гол и напусна турнира.

И двата отбора пропуснаха добри възможности пез първото полувреме. В тима на гостите имаше доста промени, но за тях това не е оправдание. Александър Исак се завърна в състава, след като не бе играл от септември. Шведът имаше отлична възможност да открие резултата, но ударът му с глава бе блестящо отразен от Доусън.

Уиндас откри резултата в началото на втората част, след като завърши отлична атака на Уензди. И при това попадения имаше сериозни съмнения за засада, но страничният съдия не вдигна флага, а пир липсата на ВАР, това означаваше гол. При второто попадение на Уиндас нямаше никакви съмнения. В 65-ата минута той бе изведен прекрасно от Майкъл Смит сам срещу Дубравка и хладнокръвно прати топката покрай него.

"Хилзбъро" избухна, но само четири минути по-късно Нюкасъл с евърна в мача. Влезлият като резерва Бруно Гимараеш се разписа с удар отблизо. До края "свраките" натиснаха и създадоха достатъчно положения, но поредица от спасявания на вратаря Камерън Доусън и голям пропуск на Крис Ууд оставиха резултата 2:1.

Снимки: Imago