Четвъртодивизионен тим обърна Астън Вила в последните няколко минути и ги изхвърли от ФА Къп

Четвъртодивизионният Стивънидж шокира Астън Вила и острани бирмингамци от турнира за Купата на Англия. Домакините излязоха напред в резултата чрез Морган Сансон (33’), но гостите стигнаха до пълен обрат в последните минути на двубоя чрез голове на Джейми Рийд (88’дузпа) и Дийн Кембъл (90’).

Изненадващо Стивънидж успя да стигне до гол в 18-ата минута, когато голмайсторът Дани Роуз се измъкна зад отбраната на бирмингамци и вкара след отлична контраатака. Оказа се, че той е бил в засада и попадението бе отменено след намеса на ВАР.

Играчите на Унай Емери откриха резултата малко след изминаването на половин час игра, когато Дани Ингс бе намерен с гръб към вратата, а той много добре отклони към Морган Самсон, който се озова в добра позиция и вкара за 1:0. Гостите обаче можеха да възстановят равенството само пет минути по-късно, когато Люк Норис стреля изненадващо, но топката се отклони във вратата на Мортен Олсен.

През втората част Астън Вила почти изцяло доминираше в случващото се на терена, но груби грешки в последните отигравания не позволиха да се стигне до втори гол.

До най-интересното положение през втората част се стигна в 85-ата минута, когато Леандър Дендонкер получи топката пред наказателното поле, но се забави и позволи топката да му бъде отнета от появилия се като резерва Дийн Кембъл, след което го фаулира. Първоначално съдията се забави с решението си, но в крайна сметка посочи бялата точка, а белгийският халф бе изгонен. Зад топката застана Джейми Рийд и много спокойно изпрати Олсен в обратния ъгъл и реализира за 1:1.

Само минута след попадението гостите предприеха нова атака, която доведе до корнер след рикошет при центрирането в тялото на Дългас Луис. Играчите на Стив Евънс изиграха късо заучено положение, а спечелилият дузпата малко по-рано Дийн Кембъл стреля в близкия ъгъл и отбеляза за 1:2, което се превърна и в крайният резултат в срещата.

Снимки: Gettyimages