Хайдук повали неудобен съперник, но без Кристиан Димитров

Хайдук (Сплит) постигна много ценна победа с 3:1 над Осиек и се утвърди на второто място в хърватската ХНЛ, вече с цели 7 точки аванс пред тима на Ивица Кулушевич. Кристиан Димитров беше в групата на "белите", но отново не се появи в игра и няма нито един мач в първенството през сезона. Българският защитник се появи само в един двубой за купата, в който получи червен картон.

Хайдук не беше побеждавал Осиек повече от две години. Емир Сахити откри резултата в 10-ата минута след пас на Марко Ливая, но в края на първото полувреме ветеранът Марин Леовац възстанови равенството. В 69-ата минута Адриан Баришич от Осиек игра с ръка в наказателното си поле и домакините получиха дузпа, реализирана от Ливая. Резервата Ян Млакар реши всичко с трети гол за Хайдук в 79-ата минута.

"Белите" не познават вкуса на загубата в шампионата от 28 август, когато отстъпиха именно на Осиек. Тимът се доближи на точка от водача Динамо (Загреб), но има и два мача повече. Осиек остана на третата позиция. Днес Динамо посреща Шибеник и може да увеличи аванса си на върха.