Зенит взе задължителна победа

Зенит се наложи с 2:1 над Криля Советов и запази шансовете си да продължи напред в турнира за Купата на Русия. Отборът на Сергей Семак се изравни по точки със самарци в група "B", в която убедителен водач е Спартак (Москва). Любопитното е, че и двата гола за питерци отбеляза Иван Сергеев, който е бивш футболист на Криля Советов. Той откри в 17-ата минута след пас на Клаудиньо, а в началото на второто полувреме засече подаване на Уендел за 2:0. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Александър Чиркович върна едно попадение.

След мача Семак обясни, че не е останал доволен от национала Александър Мостовой. Той се появи като резерва в 61-ата минута, а в 83-ата беше заменен. Семак потвърди пред медиите, че не става дума за контузия, а за негово решение, породено от слабото представяне на Мостовой.

В среща от група "D" Урал надви с 3:2 като гост Сочи и нанесе четвърта поредна загуба на тима, воден от Александър Точилин. Юрий Газинский вкара два гола за Урал, а решаващото попадение беше дело на нидерландеца Рай Влут. Игор Юрганов и Никита Бурмистров се разписаха за Сочи.

Бишвият отбор на Ивелин Попов е последен в групата без спечелена точка, а Урал събра 9 и се изравни с лидера в групата ЦСКА (Москва). На трета позиция с 6 точки е Торпедо (Москва), който вчера се наложи с 1:0 над "армейците".