Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спартак (Москва) не пожали Химки

Спартак (Москва) записа разгромна победа с 5:0 в домакинството си на Химки от 14-тия кръг на руската Премиер лига. Столичани не показаха никаква милост срещу своя съперник и с този успех подгониха лидера Зенит.

Спартак поведе още във 2-рата минута с гол на Михаил Игнатов, след това Шамар Никълсън добави още две попадения в 18-ата и 63-тата минута, а накрая Павел Мелешин в 83-тата и Павел Маслов в 89-ата минута довършиха съперника с още два точни изстрела.

В друг мач от кръга пък ЦСКА (Москва) не успя да си тръгне с трите точки от гостуването на Оренбург и трябваше да се задоволи само с една. "Армейците" на два пъти повеждаха чрез Фьодор Чалов в 7-ата и автогол на Ренато Гойкович в 20-ата минута, но и двата пъти Оренбург успяваше да изравни чрез Владимир Сичевой в 18-ата и 64-тата минута от дузпа.

В последния двубой за деня Ахмат спечели с минималното 1:0 над Торпедо (Москва) с попадение на Конате.

След тези мачове Спартак излезе на 2-рото място с 29 точки, ЦСКА е на 3-тата позиция с 26 точки, Ахмат е 5-ти с 23 точки, Оренбург заема 9-ото място с 19 точки, , а Химки и Торпедо остават на последните две позиции в таблицата, съответно с 9 и 6 точки в актива си.