Урал изненада Ростов като гост

Урал продължи със силните си игри напоследък. Възпитаниците на Виктор Гончаренко постигнаха изненадваща победа с 2:1 в гостуването си на Ростов от 13-тия кръг на руската Премиер лига. Така тимът продължи победната си серия във всички турнири, която вече е 4 поредни мача.

Лазар Ранджелович откри резултата в 17-ата минута за Урал, но Ростов изравни от дузпа в 25-ата минута след точен изстрел на Роман Тугарев. В 71-вата минута обаче Рай Влут донесе успеха на гостите за крайното 1:2.

Урал пък завърши мача с човек по-малко, след като в добавеното време Мингиян Бевеев получи втори жълт и червен картон.

Това поражение попречи на Ростов да скъси дистанцията с лидера Зенит, като тимът остава на 2-рото място с 25 точки и 5 по-малко от питерци. Урал пък се изкачи до 11-ото място с 13 точки.