Ростов изпусна победата срещу десетима от Факел

Отборът на Ростов не успя да победи аутсайдера Факел (Воронеж) в гостуването си от 14-тия кръг на руската Премиер лига. Срещата завърши при резултат 1:1, но гостите има доста за какво да съжаляват.

Факел можеше да открие резултата в 30-ата минута, но Максим Максимов пропусна да се разпише от дузпа. След това отборът от Воронеж остана и с човек по-малко, след като в 44-тата минута Олег Дмитриев получи червен картон.

Ростов се възползва от численото си предимство и в 50-ата минута откри резултата чрез Даниил Глебов. Но вместо да довършат съперника с втори гол, гостите се отпуснаха и бяха наказани дълбоко в добавеното време. В 97-ата минута домакините получиха втора дузпа, а Георгий Гонгадзе бе точен за крайното 1:1.

В друг мач от кръга Краснодар се наложи с 2:0 като гост на Пари (Нижни Новогород) с попадения на Илзат Ахметов (17) и Джон Кордоба (97).

Динамо (Москва) пък спечели столичното дерби с Локомотив (Москва) с 3:1 като гост. Франсоа Камано (1) откри за "железничарите", но Фьодор Смолов (32-дуз), Арсен Захарян (63) и Данил Фомин (93) обърнаха нещата в полза на гостите.

След изиграването на тези мачове Ростов остава на 2-рото място с 26 точки, но изостава на 7 точки от лидера Зенит. Краснодар е 5-ти с 24 точки, Динамо е на 6-ото място с 23 точки, Пари е 11-ти с 13 точки, Факел заема 13-тото място с 12 точки, а Локо е 14-ти също с 12 точки.